Úspěch ve sporu s VZP!


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /web/htdocs3/ondrejpecakcz/home/www/wp-includes/formatting.php on line 4402

2017/07/21 – Městský soud v Praze vynesl dne 21.7.2017 rozsudek ve věci Miroslava Červenky ml. ve sporu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR, kterým zrušil předcházející rozhodnutí VZP o odepření proplacení biologické léčby.

Pro představu panu Červenkovi pomáhala klasická chemoterapie v kombinaci s přípravkem Lartruvo, který se nestačil dostat do úhradové vyhlášky a jeho cena je přes sto tisíc korun. VZP byla jiného názoru, že dostatečná je léčba bez tohoto přípravku, ale nevypořádala se s argumentem, že panu Červenkovi život neprodlužuje, narozdíl od léčby s Lartruvem. Z našeho pohledu jde o naprostou a arogantní svévoli VZP, která se rozhodla neaplikovat ustanovení zákona o veřejném zdravotním pojištění, které umožňovalo na bázi výjimky pomáhat takovým případům, jaký postihl pana Červenku. Ten tak propadl záchrannou sítí, o které jsme dnes a denně přesvědčováni politiky, že existuje pro všechny. Není tomu tak.

Nyní nás čeká po doručení písemného vyhotovení rozsudku další kolo rozhodování ze strany VZP o výjimce.