PRAVDA O BUDOUCNOSTI “ČESKÉHO TRESTU”

Od studentů po praktiky se trestnímu právu a praxi říká zkráceně “trest”. Na škole “cos dostal z trestu” a v praxi když jdete za klientem na CPZ (celu předběžného zadržení) – “Dobrý den pane doktore, jste trestař?”

Tak jaká je budoucnost českého trestu? No…to nás trápit nemusí, protože žádná, nebo přesněji taková, jak si vymyslí v Bruselu. Protože jsme kompletně oprávnění spravovat český trest odevzdali do Bruselu Lisabonskou smlouvou, a ještě se nás k tomu nikdo nezeptal, zda si to tak přejeme.

Je proto zvláštní, že se prakticky všechny politické strany a hnutí až na jednu výjimku předhání v tom, jak by trestní právo v ČR upravily či posunuly. A všechny až na jednou výjimku zapomínají na tu hlavní překážku, kvůli které vlastně voličům bezostyšně lžou – Brusel. Ti probruselští úmyslně, ti ostatní zčásti úmyslně a zčásti o problematice nic nevědí. Chceme-li si totiž skutečně sami určovat, jak bude český trest vypadat, nejdříve si ho musíme získat zpět, a to realisticky nelze jinak, než skrze referendum vystoupit z Evropské unie. Jinak jde o chiméru.

A jak asi správně hádáte, tou čestnou a světlou výjimkou je politické hnutí Referendum o Evropské unii a je nám ctí, že jsme mohli být nápomocni při přípravě odpovědí na otázky. Níže naleznete celý poměrně dosti zásadní text, zajímáte-li se o budoucnost českého trestního práva a trestní praxe.

Referendum o Evropské unii: Trestní politiku nám sdíleně určuje EU. Nelžeme voličům, že změníme, co nelze

Podobné příspěvky