Photo by Frederic Köberl on Unsplash

Pravda o budoucnosti „českého trestu“

2017/09/27 – Od studentů po praktiky se trestnímu právu a praxi říká zkráceně „trest“. Na škole „cos dostal z trestu“ a v praxi když jdete za klientem na CPZ (celu předběžného zadržení) – „Dobrý den pane doktore, jste trestař?“

Tak jaká je budoucnost českého trestu? No…to nás trápit nemusí, protože žádná, nebo přesněji taková, jak si vymyslí v Bruselu. Protože jsme kompletně oprávnění spravovat český trest „odevzdali“ do Bruselu Lisabonskou smlouvou (přesněji bylo odevzdáno bez našeho svolení), a ještě se nás k tomu nikdo nezeptal, zda si to tak přejeme.

Je proto zvláštní, že se prakticky všechny politické strany a hnutí až na jednu výjimku předhání v tom, jak by trestní právo v ČR upravily či posunuly. A všechny až na jednou výjimku zapomínají na tu hlavní překážku, kvůli které vlastně voličům bezostyšně lžou – Brusel. Ti probruselští úmyslně, ti ostatní zčásti úmyslně a zčásti o problematice nic nevědí. Chceme-li si totiž skutečně sami určovat, jak bude český trest vypadat, nejdříve si ho musíme získat zpět, a to realisticky nelze jinak, než skrze referendum vystoupit z Evropské unie. Jinak jde o chiméru.

A jak asi správně hádáte, tou čestnou a světlou výjimkou je politické hnutí Referendum o Evropské unii a je nám ctí, že jsme mohli být nápomocni při přípravě odpovědí na otázky. Níže naleznete celý poměrně dosti zásadní text, zajímáte-li se o budoucnost českého trestního práva a trestní praxe.

Referendum o Evropské unii: Trestní politiku nám sdíleně určuje EU. Nelžeme voličům, že změníme, co nelze