VĚRNI DEMOKRACII ZŮSTANEME

V každé době, epoše či věku je něco symptomaticky danému úseku historie blbě. Starověké Atény nám daly nelepší z nejhorších možných systému vlády demokracii. Nic lepšího jsme nevymysleli. Řím nám dal stále inspirativní právní nauku a pak sám nezvládl bující byrokracii, která mu znemožnila efektivní správu a obranu státu. Dnes jsme na pokraji téhož. Demokracii jsme si nechali sebrat Lisabonskou smlouvou. Nebylo nám o ní dovoleno se vyjádřit v referendu, přestože jde o radikální změnu podmínek našeho členství v EU. Přitom o vstupu jsme hlasovali v referendu. Z našeho parlamentu se stala prázdná žvanírna určená k zúřadování evropské legislativy, transponování, implementování, harmonizování… Vládnou nám lidé, které jsme nezvolili a kteří nám nejsou odpovědní. Zpravidla jsou to komunisté včetně těch z komunistické strany Sovětského svazu. Proti nimž jsme zvonili klíčema na Václaváku. Když Havel řekl “nezvolili jste mne, abych vám lhal” a “naše země nevzkvétá”.

To je symptomaticky blbě na dnešní době. Pokrytectví. Tváříme se, že máme demokracii. Nemáme. Vládnou nezvolení komunisté. Tváříme se, že Evropská unie je zárukou míru. Není. Tou je zatím NATO, než vznikne unijní armáda, s níž naše bezpečnost jak navenek, tak dovnitř skončí. Mnozí jsme přesvědčeni, že máme volný trh. Nemáme. Přes 40 let platí dočasná omezení např. výsadby vinic, aby to nepoškodilo Francouze volný trh. Tak co vlastně ještě máme?

Můžeme si zvolit úředníky co budou pokorně implementovat a hrát si v parlamentu na demokracii. Všichni vám nabídnou kde jaký parametr upravit, aby nastal ráj na zemi, a ti “odvážní” dokonce chtějí reformu Unie. Že to nejde vám neřeknou.

To poslední co ještě můžeme a co může něco změnit, je zvolit takovou reprezentaci, co nám vrátí právo rozhodnout, co teď nemáme, a přijme ústavní zákon o referendu o vystoupení ČR z EU. Poznáte ji podle toho, že tyto názory zastává opravdu dlouhodobě a stabilně. Dohledatelně. Záleží-li vám na budoucnosti naší země, nehledejte kompromisy, prosím volte číslo 19, politické hnutí Referendum o Evropské unii. Příště už tuto možnost mít nemusíte. Děkuji za sebe i za zachování demokracie pro další generace.

Mgr. Ondřej Pecák

Podobné příspěvky