PROJEKT “BRAŇME SE”

Dnešní doba je zvláštní tím, že jsme rezignovali před návalem nových a nových pravidel a uzavřeli se do sebe. To je dnes na první pohled jediná rozumná cesta, jak žít svůj život a nic neřešit, protože s tím stejně nic nenaděláme. Je jedno, zda jde o obyčejné tahání peněz z našich kapes skrze zákonná pravidla, nebo pouze o házení klacků pod nohy skrze pravidla na všechno. Přiznejme si ale, že si za to můžeme sami nezodpovědnou volbou politické reprezentace, která se nebojí při tvorbě a uplatňování nových pravidel překračovat veškeré právní i morální zábrany, a my jsme zoufale neschopní jim za to okamžitě vystavit účet a postavit se proti tomu. V takovém případě MUSÍ nastoupit odpor. Proto se nebojte bránit cestou jak právní, tak politickou, která je klíčem ke správě našich společných věcí – státu a obce. A proto jsem založil obranný projektBRAŇME SE“. Podle jednotlivých kauz se bude dělit na epizody.


EPIZODA 5: ZA VŠÍM HLEDEJ PRACHY

Díl 1: Připravujeme kauzu opět ze zdravotnického prostředí, aneb když si snažíte jen zajistit odbornou lékařskou péči, a místo toho zjistíte, o čem je z velké části dnešní české zdravotnictví (nejen).


EPIZODA 4: EVIDENCE TRŽEB

Aktuality: Připravuje se první vzorová kauza. Kdo se nebude bránit, toho dříve či později zakleknou.


EPIZODA 3: ČEZ – PENÍZE NEBO ŽIVOT

Aktuality: probíhá soudní řízení v prvním stupni


EPIZODA 2: RAKOVINA NEPOČKÁ

Díl 1: Pan Červenka mladší zemřel a druhou žalobu na VZP už nemůžeme podat. I kdybychom ji stihli podat, soud by ji nestihl projednat ani přednostně. Pro budoucí případy ale máme alespoň něco.

Díl 2: Tato kauza je anonymizovaná a přinášíme z ní zejména přelomové soudní rozhodnutí.


EPIZODA 1: PARKOVACÍ ZÓNY PRAHA

Aktuality: Žalobu Městský soud v Praze odmítl se zkráceně zdůvodněním, že tuto věc nelze žalovat. Další postup je připravován. O rozšiřování zón na Praze 4 jsme informováni.